Wiadomości

stat

Karuzela Gdańska na Targu Rybnym oficjalnie otwarta

W sobotę podczas nieco deszczowej aury o godz. 16 otwarto na Targu Rybnym zobacz na mapie Gdańska Karuzelę Gdańską. Mieszkańcy i turyści bacznie obserwowali ceremonię otwarcia najnowszej atrakcji w Gdańsku. Dwupoziomowa karuzela może zabrać na swój pokład jednorazowo do 78 osób. Koszt nowej atrakcji to 10 zł za 3-minutowy przejazd.Czy będziesz korzystał z nowej atrakcji?

nie, to nie dla mnie 30%
raczej nie, choć nie wykluczam 20%
raczej tak, okazjonalnie 41%
tak, regularnie 9%
zakończona Łącznie głosów: 856
Do Florencji i Paryża dołączył Gdańsk, który od soboty może poszczycić się karuzelą z prawdziwego zdarzenia. Karuzela Gdańska jest dwupoziomowa, mierzy 11,5 m wysokości, a jej średnica to 12 m.

Co wyróżnia Karuzelę Gdańską na tle innych? Malowidła, które przedstawiają m.in. Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta czy Żuraw. Co ciekawe, wspomniane malowidła zaprojektował Przemysław Garczyński z wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

- Cóż mogę powiedzieć? Karuzela prezentuje się zjawiskowo. Widać, że nie jest to chińszczyzna. Największe wrażenie robią oczywiście akcenty gdańskie. Cieszę się, że w mieście przybywa atrakcji - mówi pani Alicja, mieszkanka Gdańska.
Przyjechała z włoskiej manufaktury

Gdańskiej Karuzeli nie należy mylić z tymi, które znamy z wesołych miasteczek. To istne arcydzieło, które przyjechało do Gdańska z Włoch. Oprócz gdańskich akcentów, karuzelę zdobią malowane rzeźby koni, rydwany, filiżanki i ławki. Co więcej, wszystkie figury są ruchome i obracają się w rytm muzyki.

Jednorazowo na karuzelę może wejść do 78 pasażerów. Rydwany są przystosowane do osób niepełnosprawnych. Wokół Gdańskiej Karuzeli na Targu Rybnym została stworzona strefa wypoczynku z zielenią i miejscami do siedzenia.

Karuzela Gdańska będzie funkcjonować przez cały sezon, natomiast zimą będzie ustawiona na Targu Węglowym podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jednorazowe wejście to koszt 10 zł. Dzieci do lat trzech wchodzą za darmo (pod opieką dorosłych).

O godz. 21:30 na Targu Węglowym odbędzie się koncert otwarcia Jarmarku św. Dominika. Zagra Natalia Nykiel. Z kolei po koncercie odbędzie się pokaz laserowy.

Opinie (83) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

archiwum wiadomości »

Mapa jarmarku

Mapa jarmarku

Parkingi w Gdańsku

Parkingi w Gdańsku